Marka Tescil ve Patent Hizmetleri

Marka Tescil ve Patent Hizmetleri

Marka tescil ve patent, günümüz modern dünyasının kurumsal dünyada ki en önemli aşamalarından birisidir. Türk Patent ve Marka Kurumu alanında hizmetlerin takibi, sürecin yönetimi ise günümüz firmalarının iş yoğunluğu içerisinde ki en önemli sıkıntılardan birisi olarak ön plana çıkıyor.

Alesta Kurumsal Danışmanlık, markanızın ve şirketinizin markalaşma yolunda ki tüm adımlarını en ince ayrıntısına kadar yönetir. Marka tescil ve patent tescil işlemleri için kısa zaman içerisinde en başarılı sonuçları almayı sizlere vaat ediyoruz.

Marka Tescil

Bilindiği üzere Marka, bir firmanın mal veya hizmetlerini diğer firmalardan ayırdeden isimler, işaretler veya kelimelerdir.

Markaların tescil zorunluluğu yoktur ancak marka tescil, markanız üzerindeki haklarınızı ispat etmenizi sağlamak ve marka hakkınızın ihlal edilmesini önleyen en önemli husustur.ispatlayan ve marka ihlalini engelleyen en önemli araçtır. Tescil edilmiş marka, hak sahibine çok geniş bir koruma sağlar, bu yüzden önemle tavsiye ediyoruz.

Patent / Faydalı Model

Sınırlı bir yer ve süre için Patent Tescili / Faydalı Model, başka kişilerce buluşunuzun izinsiz olarak kullanılmasının (üretim, satış vs) önüne geçmek amacıyla yasal olarak tanınan tekel haklarıdır. Teknik olan bir soruna yine teknik olarak bir çözüm getiren usuller veya ürünler de patent kapsamındadır.

Faydalı Modeller ise , bazı teknik alanlarda küçük ve orta ölçekli sanayicilerin geliştirdikleri küçük buluşlarının güvenliği için verilen bir belgedir. Patent tescilinden farkı herhangi bir buluş basamağı olmayışıdır.

Hizmet Teklif Formu

  13.10.2021
  283
  Ziyaretçi Yorumları

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  Whatsapp
  Alesta Tercüme ve Danışmanlık
  Alesta Tercüme ve Danışmanlık
  Merhaba;
  ALESTA'ya Hoşgeldiniz. Size nasıl yardımcı olabiliriz?