Dışişleri Bakanlığı Onaylı Tercüme

Dışişleri Bakanlığı Onaylı Tercüme

Apostil anlaşmasına taraf olmayan ülkelere gidecek belgelerinizin ilgili Konsolosluk tarafından onayı gerektiğinden, öncesinde Dışişleri Onaylı Tercümesi gerekmektedir. Dilerseniz Dışişleri Bakanlığı Onayı da adınıza yürütülebilmektedir.

Hangi Belgelere Dışişleri Bakanlığı Onayı Gerekmektedir?

1961 Lahey Anlaşmasına taraf olmayan ülkelerde resmi işlemlerde kullanacağını belgelerinizin çevirisi yapıldıktan sonra eğer herhangi bir Konsolosluk veya Elçilikte de onaylanmasına ihtiyaç duyuluyorsa öncesinde Dışişleri Bakanlığı tarafından da onaylanması. Kaymakamlık veya Valiliklerce 1961 Lahey Konvansiyonu gereğince apostil verilmiş belgeler Dışişleri Bakanlığı onayına tabi değildir. Bu tür belgeleri Dışişleri Bakanlığı onaylamamaktadır.

Dışişleri Bakanlığı Onaylı Tercüme

Dışişleri Bakanlığı Onaylı Tercümenin Bedeli Nedir?

Dışişleri Bakanlığı tarafından, tasdik edilecek her belge için onay bedeli alınmaktadır. Sayfa sayısına bakılmaksızın her bir belge için yıllık olarak belirlenen tutar doğrultusunda bir bedel alınır. Müşteri temsilcilerimizden bu konuda yardım alabilirsiniz. Bu bedel karşılığında verilen makbuzu, yapılan işlem sonrasında size teslim ediyoruz.

Dışişleri Bakanlığı Onayı nasıl alınır?

Dilerseniz adınıza bu işlemi yürütebiliriz. Ya da bizzat kendiniz, öncesinde Dışişleri Bakanlığı sitesinden randevu alarak belgelerinizi tasdik ettirebilirsiniz.

09.04.2022
418
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Alesta Tercüme ve Danışmanlık
Alesta Tercüme ve Danışmanlık
Merhaba;
ALESTA'ya Hoşgeldiniz. Size nasıl yardımcı olabiliriz?