Tercüme Hizmetleri

Tercüme Hizmetleri

Tercüme, genel hatları ile metinlerin ya da konuşmaların bir dilden farklı bir dile çevrilmesi aşamasıdır. Türkiye, zaman içerisine tercüme hizmetleri noktasında çok ileri seviyelere ulaştı. Bireysel ve kurumsal anlamda noter onaylı ve yeminli tercüme hizmetleri sayesinde artık yabancı dil içerikli metinler ya da görüntüler sorun olmaktan çıkıyor.

Alesta Tercüme ve Kurumsal Çözümler, sizlere her alanda en iyi hizmeti sunarken tercüme konusunda ki deneyimli ekibi ile birlikte sizlere en ideal çözümleri sunuyor.

Tercüme alanındaki hizmetlerimiz aşağıda sunulmuştur:

Noter Onaylı Tercüme

Çalıştığımız noterlerde yemin zaptı bulunan, tecrübeli tercümanlarımız tarafından tercümesi yapılan belgelerinizin Noter Onaylı Tercüme işlemleri Kızılay ve Balgat Ankara’da yapılmaktadır.

Noter Onaylı Tercüme Hizmetleri Hakkında Detaylı Bilgi için TIKLAYIN
Yeminli Tercüme

Noter onayı gerektirmeyen belgeleriniz için dilediğiniz takdirde, Yeminli Tercümanlarımızca yapılan tercüme sonrası, ilave ücret ödemeden de yeminli tercüme kaşe ve imzalı olarak da hazırlanması sağlanabilmektedir. Birçok dilde çeviri yapabildiğimiz bir Yeminli Tercüme Bürosu olarak Yeminli Tercüme hizmeti verdiğimiz dil çiftleri için lütfen arayınız. 

Yeminli Tercüme Hizmetleri Hakkında Detaylı Bilgi için TIKLAYIN
Apostilli Tercüme

Noter onaylı tercüme yapılmış belgelerinize dilerseniz kaymakamlıklardan apostil de yapılabilmektedir.  1961 yılında çerçevesi belirlenmiş Apostil hükümleri yalnızca yalnızca Lahey Konferansı’na üye veya taraf devletler arasında geçerlidir. Diğer devletler için gerekli tasdikler de yine aynı kaymakamlıktan yaptırılmaktadır.

Apostilli Tercüme Hizmetleri Hakkında Detaylı Bilgi için TIKLAYIN
Dışişleri Bakanlığı Onaylı Tercüme

Apostil anlaşmasına taraf olmayan ülkelere gidecek belgelerinizin ilgili Konsolosluk tarafından onayı gerektiğinden, öncesinde Dışişleri Onaylı Tercümesi gerekmektedir. Dilerseniz Dışişleri Bakanlığı Onayı da adınıza yürütülebilmektedir.

Dışişleri Bakanlığı Onaylı Tercüme Hizmetleri Hakkında Detaylı Bilgi için TIKLAYIN
Elçilik Onaylı Tercüme

Her elçiliğin kendine göre kuralları ve onay ücretleri vardır. Dışişleri Bakanlığı onayı yapılan çevirilerinizin Konsolosluk onayı için gerekli takip yapılmaktadır.

Bir Kahvemizi İçin, Farkı Deneyimleyin
Alesta Tercüme olarak sadece İŞ gözü ile bakmıyor, insanlar ile etkileşimi temel prensip edinmeye çalışıyoruz. Gelin, kahve ikram edip sohbet edelim. Sonrasını bize bırakın 🙂
Anahtar Teslim Tercümanlık ve Onay Hizmetleri

İhtiyacınız olanı tespit ediyor, çeviri ve sonrası onaylar hakkında ücretsiz danışmanlık yaparak sizi doğru şekilde yönlendiriyoruz.

Kurumsal Tercüme

Firmalarınızın prestiji son derece önemlidir. Gerek website tercümesi gerek firmanızın katalog tercümesi gibiprestijinizin ön planda tutulduğu kaliteli tercüme hizmeti veriyoruz.

Şirket Resmi Belge (Evrak) Tercümesi

Yurtdışında şirket kurmak, yurtdışında şube açmak, distribütörlük vermek, yetki vermek gibi konulara ait tercümelerinizi yaparak, tercüme sonrası kurum onaylarını sizin yerinize sonuçlandırıyor, sizin gereksiz masraf yapmanızı önlüyoruz.

ÜTS Kaydı için Tercüme

Sağlık Bakanlığı, Tıbbi Cihaz Kurumu Ürün Takip Sistemi (ÜTS) için belgelerinizin medikal tercümesini hatasız ve eksiksiz şekilde Kurumun istediği gibi yapıyoruz. Dilerseniz ürünlerinizin ÜTS kayıt işlemini de gerçekleştiriyoruz.

Diploma ve Transkript Tercüme

Tercüme edilmesini istediğiniz diplomanız bize teslim edildikten sonra talebinize istinaden ister yeminli tercüme onaylı ister noter onaylı olarak hazırlıyoruz. Dilerseniz noter onayı yapılan diplomanıza apostil de alabiliyoruz, ya da Lahey Konferansına dahil olmayan ülkelerin elçilik onaylarını yapıyoruz. Gerekli durumlarda “aslı gibidir” yapılmamış diplomalarınızın aslını teslim ettiğiniz takdirde, noterden suretini de yine adınıza alıp işlemlere devam ediyoruz.

İhtiyaç duyulması halinde diploma ekleriniz (Transkript, tez kapak sayfası ve özet belgeler vb) için de tüm çeviri ve onay işlemlerini gerçekleştiriyoruz. Diploma tercümesi hakkında daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçiniz.

Hukuki Tercüme

Hukuki içeriğe sahip belgelerinizin tercüme işlemleri (Mahkeme kararı tercümesi, mahkeme tebligat zarfı tercümesi, Dava dilekçesi tercümesi, Tensip tutanağı tercümesi vb) uzman hukuki ve yeminli adli tercümanlarımız tarafından yapılmaktadır.

Sözlü Tercüme

Ticari gezilerinizde, organizsayonlarınızda, makine parkuru kurulumlarınızda veya yurtdışı misafirlerinizin ağırlanmasında uygun tercümanlarımız ile dilediğiniz çeşitte sözlü tercüme hizmeti (ardıl çeviri, simultane çeviri, tapuda sözlü tercüme, noterde sözlü tercüme vb) vermekteyiz.

Hizmet Teklif Formu

  13.10.2021
  445
  Ziyaretçi Yorumları

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  Whatsapp
  Alesta Tercüme ve Danışmanlık
  Alesta Tercüme ve Danışmanlık
  Merhaba;
  ALESTA'ya Hoşgeldiniz. Size nasıl yardımcı olabiliriz?