Hibe Belgesi Tercümesi

Hibe Belgesi Tercümesi

Hibe Belgesi Çevirisi

Hibe belgesi, bir öğrencinin, Türkiye’de öğrenimine devam ettiği üniversiteden alınan, hangi yurtdışı eğitim programına dahil olduğunun ve şahsi bilgilerinin yer aldığı resmî belgedir. Hibe belgesi öğrencinin gideceği Üniversitenin bulunduğu ülke resmi diline tercüme edilmelidir.

Alesta tercüme bürosu olarak, hibe belgesi tercüme işleminizi, İngilizce başta olmak üzere ihtiyaç duyduğunuz tüm dünya dillerinde yeminli tercüme olacak şekilde gerçekleştirmekteyiz.

Erasmus Başvurularında Hibe Belgesinin Çevirisinin Önemi

Bir Avrupa Birliği öğrenci değişim programı olan Erasmus başvurusu yapacak öğrencilerin yeminli hibe belgesi tercümesi yaptırması zorunludur. Başvuru esnasında sunulacak diğer belgeler ile birlikte ilgili kuruma teslim edilmesi gereklidir. Bu belge gidilecek ülkeye göre bazen noter onaylı hibe belgesi tercümesi şeklinde de istenebilmektedir. Öğrencinin söz konusu belgeyi teslim edeceği kurumdan detaylı bilgi alması elzemdir. Çünkü her üniversitenin hibe belgesini nasıl isteyeceği aynı olmayabilir. Bazen yeminli, bazen noter onaylı hatta apostilli hibe belgesi tercümesi talep edilebilir.

Hizmet Teklif Formu

  28.06.2022
  865
  Ziyaretçi Yorumları

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  Whatsapp
  Alesta Tercüme ve Danışmanlık
  Alesta Tercüme ve Danışmanlık
  Merhaba;
  ALESTA'ya Hoşgeldiniz. Size nasıl yardımcı olabiliriz?